esentire.pl

Blog lifestylowy o modzie, urodzie i makijażu

Moda

Answear zwroty – jak to wygląda?

Answear zwroty – jak to wygląda?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się sklep Answear zwroty przysługują wszystkim klientom. Warto zaznaczyć, że firma Answear gwarantuje swoim klientom bardzo przyjazną politykę zwrotów. Jeśli spełni się określone warunki to zwrot będzie bezpłatny. Ustawowy czas na odstąpienie od umowy wynosi 14 dni, natomiast w sklepie Answear jest to aż 30 dni.

Zwroty w sklepie Answear

Zakupione produkty można bez żadnego problemu zwrócić w punkcie odbioru w Krakowie lub w sklepach stacjonarnych Medicine. Wiele osób korzysta również z paczkomatów InPost, a także firmy kurierskiej DPD. Oczywiście można też wypróbować inne sposoby, ale wtedy trzeba się liczyć z poniesieniem własnych kosztów. W każdym razie zawsze trzeba uzupełnić formularz zwrotu, który zazwyczaj jest dołączony do zamówienia w formie papierowej. Możesz także pobrać nowy ze strony internetowej, jeśli zdarzyło Ci się go zgubić lub wyrzucić do kosza. Nie wszyscy mają świadomość, że w salonach stacjonarnych Medicine można całkowicie za darmo zwrócić towar zakupiony online. Klient musi tylko udać się do sklepu i przekazać kupione produkty pracownikowi. Trzeba jednak mieć ze sobą wypełniony i podpisany formularz zwrotu oraz dowód zakupu. Niektóre stacjonarne salony nie zwracają gotówki i trzeba o tym pamiętać. Powiadomienie o zwrocie należności na wskazane konto bankowe otrzymasz drogą mailową. Jeśli klienci spełnią określone warunki to mogą również liczyć na darmową wysyłkę przy zwrocie. Istotna jest przede wszystkim wartość zamówienia, która musi wynosić minimum 180 zł, a do tego trzeba mieć w serwisie aktywne konto.

Wysyłka paczkomatem

W celu dokonania zwrotu przy użyciu paczkomatów należy zalogować się na konto i wejść w sekcję „Zwroty”. Następnie ujrzysz produkty, które można zwrócić. Zadaniem użytkownika jest zaznaczenie rzeczy, które chce odesłać. Trafnie wskazuje się, że dowód zakupu i podpisany formularz zwrotu muszą znajdować się w przesyłce zwrotnej. Gdy tylko zgłosisz chęć odstąpienia od umowy to zostanie wygenerowany kod zwrotu. Jest on potrzebny do nadania przesyłki, dlatego lepiej go nie zgubić. Ten kod otrzymasz mailem lub SMS-em. Otrzymany kod zapisz w dobrze widocznym miejscu na kartonie. Należy mieć na uwadze, że jeden kod można wykorzystać tylko jeden raz i jest on ważny 10 dni. Osoby, które chcą odesłać kilka przesyłek będą musiały wygenerować kilka różnych kodów. Pamiętaj także, żeby odkleić lub zamazać starą etykietę, jeśli odsyłasz zamówienie w tym samym kartonie. Nie zapomnij tylko jeszcze dostarczyć przesyłki do paczkomatu.

Answear zwroty udostępnia też platforma Wygodne Zwroty. Więcej informacji: https://wygodnezwroty.pl/answear

Answear zwroty darmowe

Metoda zwrotu za pośrednictwem kuriera DPD wygląda bardzo podobnie. Różni się to tym, że klient musi wskazać miejsce odbioru paczki przez kuriera. Następnie wystarczy czekać na przyjazd kuriera, który powinien zjawić się szybko. Nie musisz drukować etykiety, ponieważ kurier będzie miał swoją. Mieszkańcy Krakowa i okolic mogą zwrócić produkty w punkcie odbioru, który znajduje się na Alei Pokoju 18. Warto podkreślić, że w godzinach 10:00 – 20:00 punkt jest czynny tylko w dni robocze. Niektórzy decydują się na odesłanie paczki we własnym zakresie, ale jest to zdecydowanie najdroższa opcja. Answear zwroty oferuje darmowe, więc warto z tego skorzystać. Wszyscy klienci są zadowoleni, ponieważ zwroty przyjmowane są codziennie. Na zwrot nie trzeba wcale długo czekać, środki powinny znaleźć się na twoim koncie po 5-14 dniach. Należy pamiętać, żeby podać wcześniej numer konta, na który ma nastąpić przelew. Jeśli dokładnie przeczytałeś ten tekst to masz już podstawową wiedzę na temat zwrotu.

Udostępnij