Ceny oryginalnych perfum w perfumeriach internetowych czy stacjonarnych często przekraczają nasze możliwości finansowe. Próbujemy na różne sposoby zdobyć swój wymarzony zapach w nieco niższej cenie. W sieci można znaleźć mnóstwo ofert perfum, które można kupić za kilkaset złotych, mimo że w rzeczywistości warte są dużo, dużo więcej. Najczęściej określane są mianem testera. Co to właściwie oznacza?

CZYM WŁAŚCIWIE JEST TESTER?

Najkrócej możemy określić je jako próbki perfum, których możemy użyć w perfumeriach by zapoznać się z zapachem a w późniejszym etapie kupić testowany produkt. Niektórzy nawet są przekonani o tym, że testery mają intensywniejszy zapach i dłużej czuć go na ciele niż oryginalne perfumy. Nie jest to jednak prawda i można to udowodnić przedstawiając dwa, kluczowe argumenty.

Po pierwsze oferowanie perfum o identycznej nazwie ale innym składzie nie jest zgodne z prawem. Po drugie, aby przypuszczenia mogłyby być prawdą, producent byłby zmuszony stworzyć odrębną linię produkcyjną, co wymagałoby sporych kosztów.

Testery dostępne są tylko i wyłącznie w perfumeriach internetowych. Nie ma możliwość nabyć ich w sklepie stacjonarnym. Poza tym tester różni się od oryginału także pod względem wizualnym. Najczęściej nie posiadają oryginalnego opakowania, nie znajdziemy także folii ochronnej na pudełku. Różnica widoczna jest również w wyglądzie korka. Te wszystkie defekty rekompensuje jedna, kluczowa zaleta: cena. Testery są dużo tańsze od oryginalnych perfum.

Zakup testera to na pewno dobre rozwiązanie dla osób, które chcą nabyć swój ulubiony zapach w rozsądnej cenie i nie zależy im na wyglądzie ani flakonu, ani opakowania.

TESTER CZY ORYGINALNE PERFUMY – CO WYBRAĆ?

Takie rozwiązanie odradza się estetom i estetkom, którym zależy nie tylko na pięknym zapachu ale także na dobrym efekcie wizualnym produktu. Tester również niekoniecznie sprawdzi się jako prezent – w tym wypadku zdecydowanie lepiej wypadną oryginalne perfumy. Sięgnij po Yves Saint Laurent Christian Dior czy Versace.


Jak już wcześniej zostało wspomniane, testery można nabyć tylko i wyłącznie w perfumerii internetowej np. esentire.pl. Warto jednak wcześniej zorientować się czy sprzedawca jest uczciwy i cieszy się dobrymi opiniami – w przeciwnym wypadku możemy otrzymać marnej jakości podróbki.