Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czym wyróżnia się przesyłka gabarytowa?

2 sierpnia 2022 przesyłka gabarytowa


Osoby, które korzystają z usług firm kurierskich rzadko kiedy zastanawiają się nad tym w jaki sposób wyliczana jest końcowa cena wysyłanej przesyłki. Mowa tutaj oczywiście nie o tradycyjnych paczkach, ale o przesyłkach, które znacząco przekraczają wymiary standardowych paczek. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się co w rzeczywistości oznacza pojęcia „wagi gabarytowej”.

Czym tak naprawdę jest waga gabarytowa?

Waga gabarytowa w zależności od wybranego przewoźnika może być określana jako waga wymiarowa, objętościowa, przestrzenna albo wolumetryczna. Wiele osób wagę gabarytową błędnie przyrównuje do wagi rzeczywistej danej paczki. Waga gabarytowa jest tak naprawdę jednym z głównych elementów, dzięki któremu możliwe jest obliczenie kosztów przesyłki. Jeżeli nasza wysyłka nie mieści się w przyjętych wymiarach, to wówczas wyceny dokonuje się właśnie na podstawie wagi gabarytowej.

W jakie sposób obliczyć wagę gabarytową?

Przesyłka gabarytowa obliczana jest na podstawie prostego wzoru. Długość paczki należy pomnożyć przez szerokość i wysokość, a następnie podzielić otrzymany wynik przez 6000. Pamiętać należy również o tym, że każdy tani kurier może korzystać z własnego wzoru, dlatego też warto się z nim zapoznać. Większość firm kurierskich korzysta jednak z podstawowego przelicznika. Po pomnożeniu wszystkich wymiarów przesyłki otrzymany wynik dzieli się przez 6000 (współczynnik przeliczeniowy wagi objętościowej). Aby uniknąć problemów warto zapoznać się z regulaminem przewoźnika z którego usług chcemy skorzystać. Wiele firm kurierskich na swoich stronach umieszcza internetowe kalkulatory online, dzięki którym można szybko poznać cenę przesyłki.

Dlaczego transportowanie paczek gabarytowych jest problematyczne?

Firmy kurierskie bardzo często oferują swoim klientom możliwość przesłania paczek gabarytowych. Przesyłki tego typu są wyróżnione w specjalnej ofercie z racji tego, że mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z ich przetransportowaniem. Pamiętać należy o tym, że dwie paczki o identycznej wadze, ale o różnych wymiarach mogą wygenerować zupełnie różne koszty transportu. Tani kurier, który zna końcową masę i rzeczywiste wymiary paczki jest w stanie ustalić ile miejsca zajmie ona w furgonetce. Każda firma kurierska dąży do tego, aby zoptymalizować koszty transportu przesyłek. Na cenę końcową duży wpływ ma również obsługa samej przesyłki gabarytowej. Magazynowanie i sortowanie nietypowych paczek może być naprawdę bardzo dużym wyzwaniem. Problemy pojawiają się zwłaszcza przy cięższych paczkach, gdy nie można skorzystać z pomocy wózków widłowych.

Jak przygotować paczkę gabarytową?

Paczkę gabarytową należy zapakować do kartonu o kształcie prostopadłościanu. Kluczem do sukcesu jest to, aby umiejętnie zabezpieczyć przewożony przedmiot w środku. W zadaniu tym pomóc mogą specjalne wypełniacze. Mowa tutaj między innymi o poduszkach powietrznych, które są bardzo tanie i lekkie. Karton należy zakleić taśmą transportową. Przesyłka gabarytowa może zawierać również delikatne przedmioty. W takiej sytuacji należy na karton nakleić ostrzegawczą naklejkę.

Po co są paznokcie - funkcje i znaczenie

Redakcja esentire.pl

Witaj na naszym blogu, który w pełni poświęcony jest modzie i urodzie. Znajdziesz u nas wiele inspiracji dotyczących makijażu, ubrań, ślubu i wesela, pielęgnacji włosów, paznokci i skóry, a także dowiesz się jak żyć zdrowo i nie tracić motywacji do stawania się lepszą każdego dnia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jedna koszula
theraflu
Proces gojenia się po depilacji laserowej

Jesteś zainteresowany reklamą?