Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Na jakie kwestie spojrzeć, gdy wybieramy buty trapery?

30 sierpnia 2022 trapery

Od kilku lat buty trapery są kupowane do chodzenia po górach, ale także wiele osób traktuje je jako idealne buty na zimę, w których można chodzić w warunkach miejskich. Ten rodzaj obuwia ma bardzo dużo plusów, a przede wszystkim te buty zwiększają nasze bezpieczeństwo, gdy wybieramy się na jakieś wędrówki w góry w czasie okresu zimowego. Współczesne trapery dobrze się prezentują, dlatego dość często noszone są do różnych stylizacji w życiu codziennym.

Jakie plusy mają trapery?

Warto pamiętać, że są to bardzo ciepłe buty, dzięki czemu nie musimy martwić się, że zmarzną nam stopy przy bardzo niskich temperaturach.  Buty turystyczne mają sznurowaną cholewkę, która sięga aż po kostkę, dlatego nasze stopy są dobrze w nich ustabilizowane i jest mniejsze ryzyko wystąpienia u nas kontuzji, gdy na przykład się poślizgniemy podczas spaceru po jakiejś śliskiej powierzchni. Dość łatwo ten rodzaj obuwia można dopasować do każdej stopy, dlatego możemy w nich czuć się bardzo wygodnie nawet, kiedy będziemy mieli je na nogach przez wiele godzin. Można je spokojnie nosić mając na sobie grube skarpety, ale także pójdziemy w nich i będziemy dobrze się czuć, gdy na naszej stopie będzie cienka skarpetka lub w przypadku kobiet rajstopy. Cholewka jest też często dodatkowo ocieplona, dlatego będzie nam w nich ciepło nawet, kiedy na dworze będzie bardzo niska temperatura.  Wiele modeli traperów jest wodoodpornych, dlatego można je założyć, gdy wybieramy się na dłuższy spacer po śniegu.

Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy dla siebie buty turystyczne?

Wiadomo, że bardzo ważny jest ich wygląd w przypadku, kiedy chcemy chodzić w nich na co dzień. Jednak wybierając trapery należy zobaczyć szczególnie z jakiego materiału są one wykonane, ale również należy zobaczyć w jaki sposób jest wykonana podeszwa.  Dość dobrym pomysłem jest wybranie butów turystycznych wykonanych ze skóry naturalnej, ponieważ wtedy zmniejszamy ryzyko, że wystąpią u nas jakieś obtarcia, ale także ten materiał dość dobrze odprowadza wilgoć. Buty wykonane ze skóry naturalnej można łatwo dopasować do kształtu stopy, dzięki czemu będziemy je nam wygodnie się nosiło. Obuwie tego typu ze sztucznej skóry może się okazać mniej trwałe, przez co będziemy je użytkować przez mniejszą ilość sezonów zimowych.  Trapery powinny mieć trochę grubszą podeszwę, która będzie izolowała bardziej stopę od ziemi, dzięki czemu będziemy nam w nich bardziej ciepło. Lepiej też, aby miały one wyrzeźbiony bieżnik, przez co nie będziemy się aż tak bardzo ślizgać na terenach oblodzonych.

Po co są paznokcie - funkcje i znaczenie

Redakcja esentire.pl

Witaj na naszym blogu, który w pełni poświęcony jest modzie i urodzie. Znajdziesz u nas wiele inspiracji dotyczących makijażu, ubrań, ślubu i wesela, pielęgnacji włosów, paznokci i skóry, a także dowiesz się jak żyć zdrowo i nie tracić motywacji do stawania się lepszą każdego dnia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

skarpetki
Jaką kurtkę wybrać na wyjazd w góry
Niebieskie kurtki w różnych odcieniach

Jesteś zainteresowany reklamą?