esentire.pl

Blog lifestylowy o modzie, urodzie i makijażu

Lifestyle

Nowoczesna tapeta rdza czy klasyczna krata?

Nowoczesna tapeta rdza czy klasyczna krata?

Charakter mieszkania w dużej mierze zależy od wykończenia ścian. Tapeta to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie charakterystycznego wnętrza. Jak sprawić, by mieszkanie było nowoczesne lub klasyczne? 

Rdza na ścianie

Tapeta rdza na ścianie mieszkania to wyjątkowo interesujące rozwiązanie. Taka tapeta będzie idealnym dopełnieniem wnętrza nowoczesnego lub industrialnego. Gdzie zastosować tapetę rdzę, by w pełni wykorzystać jej potencjał? 

Tapeta rdza będzie świetnie wyglądała w pokoju, który jest urządzony w nowoczesnym stylu. Minimalizm i surowa forma mebli często sprawiają, że wnętrze wygląda wręcz sterylnie. Tapeta rdza umieszczona na głównej ścianie przełamie stylistykę. Pokój nie będzie już tak surowy. 

Tapeta rdza, która znajdzie się na ścianie będzie pięknie prezentowała się, gdy postawimy obok białą lub szarą sofę. Warto również postawić stolik kawowy, na którym można postawić filiżankę kawy czy lampkę wina. 

Wybierając tapetę rdzę można zdecydować się na odcienie złota, ale równie interesujące są tapety, gdzie dominuje zieleń i szarość. Taka tapeta będzie wspaniałym dopełnieniem wnętrza industrialnego, na którego ścianach jest beton architektoniczny. 

Tapeta rdza sprawdzi się nie tylko w salonie. Można ją również wykorzystać w kuchni lub łazience. Uzupełnieniem mogą być szare lub białe kafle, które sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej stonowane. 

Klasyczna krata

Krata to wzór, który zaliczany jest już do klasyków. Może być czarna, szara, czerwona czy kolorowa. Wszystko zależy od upodobań właściciela mieszkania. 

Tapeta w kratkę jest uniwersalna. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. W sypialni warto wykorzystać tapetę, która ma kratę w pastelowym kolorze. Warto również wykorzystać mniej wyraziste desenie. 

W łazience pięknie będzie wyglądała duża, czarno-biała krata, którą połączymy z białymi dodatkami. Biała terakota na podłodze, drzwi oraz meble dopełnią wizerunku. Tradycjonaliści powinni również wykorzystać białe sanitariaty. Osoby, które lubią charakterystyczne wnętrza mogą pozwolić sobie na czarny zlew oraz miskę sedesową. Odważnie i zaskakująco. 

Tapeta w kratkę sprawdzi się również na przedpokoju. Tu jednak warto wykorzystać ją wyłącznie na jednej ścianie. Decydując się na szarą kratę uzyskamy wnętrze jasne i klasyczne. Idealnym dopełnieniem będą meble w szarym odcieniu. Biel również będzie wyglądał elegancko. 

Decydując się na tapetę w kratkę czarno-białą do przedpokoju warto wykończyć wnętrze białą sztukaterią. Konieczne są listwy podsufitowe oraz przypodłogowe. 

Bardzo ciekawym zabiegiem stylistycznym jest również połączenie tapety w kratkę ze sztukaterią w dolnej części ściany. Szara tapeta w kratkę będzie pięknie wyglądała w połączeniu z białą sztukaterią. Powstanie wnętrze klasyczne i estetyczne.    

Tapeta to świetny sposób, by zaaranżować interesujące mieszkanie. Wykorzystując tapetę rdzę można stworzyć wnętrze eleganckie i nowoczesne, w którym widać najświeższe trendy. Decydując się na tapetę w kratkę wybieramy klasykę, która jest nieśmiertelna.

Udostępnij