Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Proces gojenia się po depilacji laserowej – jak dbać o skórę po zabiegu?

2 grudnia 2023 Proces gojenia się po depilacji laserowej


Proces gojenia się po depilacji laserowej jest krytycznym etapem dbania o skórę, wymagającym specjalnej uwagi. Po przeprowadzeniu zabiegu ważne jest, aby osoba poddana depilacji skupiła się na odpowiednich praktykach pielęgnacyjnych, mających na celu zminimalizowanie ewentualnych skutków ubocznych i przyspieszenie gojenia.

Depilacja laserowa Łódź to bezinwazyjna metoda usuwania owłosienia, wykorzystująca intensywne wiązki światła laserowego. Promienie laserowe przenikają do cebulek włosów, absorbują pigment melaninę, co powoduje zniszczenie cebulek i uniemożliwienie dalszego wzrostu włosa. Jest to skuteczne rozwiązanie, które gwarantuje długotrwałe efekty, a także zmniejszenie ilości i grubości włosów na skórze. Zabieg, jaki proponuje Amaryllis Clinic może być stosowany na różnych obszarach ciała, a popularne zastosowania obejmują usuwanie owłosienia z nóg, bikini, pleców czy twarzy. Depilacja laserowa jest coraz częściej wybieraną metodą ze względu na swoją skuteczność i trwałość w porównaniu do innych metod usuwania owłosienia. Warto jednak pamiętać o konieczności przestrzegania zaleceń przed i po zabiegu, aby skóra po depilacji przez długi czas wyglądała idealnie. Jak zatem dbać o skórę po zabiegu?

Unikanie ekspozycji na słońcu, gorącej wody i sauny

Skóra po depilacji jest nieco podrażniona, dlatego unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce to najważniejszy krok, mający na celu zapobieżenie przebarwieniom i poparzeniom. W przypadku konieczności przebywania na słońcu zalecane jest stosowanie wysokiego filtru.

Podobnie ważne jest zrezygnowanie z gorącej wody, długich kąpieli w wannie oraz sauny w pierwszych dniach po depilacji. Wysoka temperatura może zwiększyć podrażnienia skóry. Wskazane jest zatem korzystanie z letniej wody i stosowanie delikatnych środków do mycia.

Łagodne kremy i unikanie make-up

Stosowanie delikatnych, hipoalergicznych kremów nawilżających jest niezbędne w czasie dbania o skórę po depilacji laserowej. Unikanie produktów o silnych zapachach czy intensywnych składnikach chroni nas od podrażnień i zaognień na skórze.

Po depilacji laserowej zaleca się również unikanie stosowania make-upu na obszarze poddanym zabiegowi, zwłaszcza gdy skóra jest podrażniona. W przypadku konieczności użycia kosmetyków zaleca się wybieranie produktów z łagodnych komponentów i przeznaczonych do pielęgnacji po depilacji. Bezpośrednio po depilacji laserowej unikajmy także stosowania perfum, dezodorantów czy innych produktów o intensywnym zapachu. Skóra jest delikatna i może reagować na substancje chemiczne zawarte w tych produktach.

Unikanie mechanicznych urazów

Chociaż może być trudno oprzeć się pokusie, starajmy się powstrzymać od skrobania i drapania obszaru poddanego depilacji laserowej, gdyż wszelkie mechaniczne działanie może prowadzić do podrażnień, zaczerwienień czy nawet zainfekowania skóry. W razie wystąpienia niepokojących objawów, takich jak nadmierne zaczerwienienie, ból czy obrzęk, zawsze zalecana jest konsultacja z dermatologiem lub specjalistą z kliniki, w której wykonywaliśmy depilacją.

Materiał zewnętrzny

Po co są paznokcie - funkcje i znaczenie

Redakcja esentire.pl

Witaj na naszym blogu, który w pełni poświęcony jest modzie i urodzie. Znajdziesz u nas wiele inspiracji dotyczących makijażu, ubrań, ślubu i wesela, pielęgnacji włosów, paznokci i skóry, a także dowiesz się jak żyć zdrowo i nie tracić motywacji do stawania się lepszą każdego dnia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jedna koszula
theraflu
Proces gojenia się po depilacji laserowej

Jesteś zainteresowany reklamą?