esentire.pl

Blog lifestylowy o modzie, urodzie i makijażu

Uroda

Wisiorek na szyję – jak dopasować naszyjnik do koloru włosów?

Wisiorek na szyję – jak dopasować naszyjnik do koloru włosów?

Jakie naszyjniki pasują blondynkom, a jakie brunetkom? Sprawdź, co jest ważne przy doborze biżuterii pod kolor włosów.

Wisiorek na szyję – wspaniała biżuteria dla każdej kobiety

Naszyjnik z wisiorkiem to doskonała biżuteria, którą możesz nosić wszędzie tam, gdzie tylko zechcesz. Oczywiście warto pamiętać o jej odpowiednim dopasowaniu, uwzględniając kilka czynników. Przede wszystkim powinnaś wisiorek na szyję dopasować do noszonej przez siebie garderoby. Czy wiesz, jak dobrać naszyjnik do dekoltu sukienki? To również bardzo ważne. Oprócz tego istotna jest chociażby długość naszyjnika, nie możesz jednak zapominać, że dla ostatecznego looku warto zwrócić uwagę także na… Twój kolor włosów.

Naszyjnik dla blondynki

Zdecydowanie najlepszym wyborem dla blondynek będą wisiorki i naszyjniki wykonane ze złota lub w złotym kolorze, jak np. pozłacana biżuteria srebrna. Szczególnie polecane są tu np. delikatne i długie wisiorki, które świetnie komponują się z długimi kolczykami z tego samego materiału. Trzeba tu jednak zwrócić uwagę na pewien wyjątek, otóż przy chłodnych odcieniach blondu znacznie lepiej sprawdzają się wisiorki na szyję oraz naszyjniki srebrne. Analogicznie zatem złoto polecane jest cieplejszym odcieniom.

Nie można zapominać także o tym, że blondynki same w sobie mogą charakteryzować się różnymi typami urody. Do posiadaczki skandynawskich rysów twarzy najlepiej pasuje białe złoto lub srebro, natomiast kobiety o słowiańskiej urodzie powinny decydować się na drewniane przekładki i motywy biżuteryjne oraz koraliki w różnych kolorach. W kontekście dodatków biżuteryjnych takich jak zdobienia czy kamienie ważny jest odcień blondu. Zimne tonacje doskonale współgrają np. z koliami zdobionymi czerwonymi lub białymi kamieniami oraz długimi kolczykami w geometryczne wzory, ciepłe natomiast odnajdują się w towarzystwie zielenie, brązu i błękitu.

Wisiorki na szyję dla brunetek

Naszyjniki i wisiorki na szyję, które najlepiej pasują brunetkom, w pierwszej kolejności muszą zapewniać błysk i połysk – dlatego mile widziane są wszelkiego rodzaju ozdoby np. z połyskującymi kamieniami. Jednocześnie warto pamiętać, że brunetki są o tyle szczęściarami, że do ich koloru włosów pasują niemal wszystkie typy wisiorków. Ciemniejsze odcienie to świetne towarzystwo dla srebra i złota. Możesz zdecydować się nawet na nieco cygański look z wielkimi kolczykami oraz dużym naszyjnikiem.

Wisiorek na szyję dla szatynek

Szatynki mają niejednorodny kolor włosów, dlatego możesz wybierać naszyjniki zarówno złote, jak i srebrne. Podobnie jak w przypadku brunetek, szatynki również mają bardzo duże możliwości wyboru. Może to być bardzo subtelna złota biżuteria (naszyjnik + kolczyki), jak i masywny srebrny wisiorek. Ponadto szatynkom pasują intensywne kolory kamieni szlachetnych zdobiących wisiorek, dzięki czemu z łatwością rozjaśnisz swoją karnację. Pamiętaj – dopasowanie biżuterii zależnie od swojego koloru włosów nie jest obowiązkowe, ale z pewnością ułatwi Ci stworzenie znakomitej stylizacji!

Udostępnij