esentire.pl

Blog lifestylowy o modzie, urodzie i makijażu

Moda

Zegarek Timex – co go wyróżnia?

Zegarek Timex – co go wyróżnia?

Szeroki wybór zegarków marki Timex sprawia, że każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie. W portfolio tej marki nie brakuje tradycyjnych, klasycznych czy sportowych czasomierzy. Co wyróżnia zegarek Timex spośród innych zegarków?

Amerykański brand – co takiego ma zegarek Timex?

Ponad 160 lat pasji pomiaru czasu to krótka definicja marki Timex. Waterbury Clock Company powstała w 1854 roku w Naugatuck Valley, w stanie Connecticut – określanej szumnie jako Szwajcaria Ameryki. Głównym założeniem powstania firmy była produkcja dobrej jakości, atrakcyjnych wizualnie i niedrogich zegarków dla każdego.

Zegarek dla każdego, czyli Yankee Dollar Watch za dolara

Na przełomie XIX i XX wieku na rynek wypuszczono kieszonkowy zegarek Timex „Yankee Dollar Watch” – dosłownie za jednego dolara. Dzięki tej akcji zegarek wreszcie stał się ogólnie dostępny, a marka ta zyskała sławę, sympatię i popularność. Firma w ten sposób szybko zrewolucjonizowała przemysł zegarmistrzowski, a jeszcze kilka razy powtórzyła swój sukces, wyznaczając nowe trendy.

Zegarek Timex – niezawodny mechanizm i atrakcyjna stylistyka

Obecnie Timex Group to ponad 3 000 pracowników na całym świecie i liczne przedstawicielstwa na ważnych rynkach. To jeden z niewielu producentów spoza Szwajcarii, który posiada autorskie mechanizmy. Za design tych zegarków odpowiada też Labolatorium Desingu Giorgio Galliego w Mediolanie.

Szeroki wybór kolekcji w ofercie marki Timex

Timex oferuje różne serie zegarków męskich i damskich – klasyczne, sportowe, minimalistyczne czy nowoczesne. Firma oferuje wiele interesujących kolekcji – jak między innymi zegarki męskie Timex z kolekcji Ironman, klasyczne zegarki Timex Easy Reader, Celestial Opulence, modele wyposażone w technologię podświetlania tarczy Indigo® czy sportowe i turystyczne zegarki Expedition.

Zegarki Timex damskie

Zegarki damskie Timex to piękne i bardzo kobiece projekty, które budzą zainteresowanie przedstawicieli płci pięknej. W kolekcji firmy są modele klasyczne, eleganckie, designerskie czy modowe i biżuteryjne zarówno na pasku, jak i na bransolecie. To bogata i różnorodna oferta.

Polecamy m.in. zegarek Timex Celestial Opulence. Na jego tarczy znajdują się znaki zodiaku z kryształami Swarovskiego, uwagę zwraca też podświetlona tarcza Indiglo. Inną ciekawą propozycją jest Timex Classic Gift Set – to wyjątkowo kobieca propozycja. Jest to zdobiony cyrkoniami zegarek biżuteryjny wraz z dopasowaną bransoletką w komplecie. Zarówno zegarek, jak i biżuteria są w odcieniu modnego różowego złota. Zestaw ten pasuje na każdą okazję oraz na co dzień.

Udostępnij