esentire.pl

Blog lifestylowy o modzie, urodzie i makijażu

Uroda

Zimny blond dla brunetek? Uważaj z taką metamorfozą

Zimny blond dla brunetek? Uważaj z taką metamorfozą

Zimny blond to kolor, a raczej cała gama odcieni blondu, w której nie uświadczymy ciepłych akcentów. Nawet w świetle słonecznym włosy nie będą miały złotego ani żółtego połysku. Chłodny albo zimny blond – nazwy mogą być stosowane zamiennie – to kolor kojarzący się raczej z Królową Śniegu niż z Roszpunką. Zanim zdecydujesz się nosić go na włosach, sprawdź, czy będzie do ciebie pasował.

Czy każdy może nosić włosy w kolorze zimnego blondu?

Komu pasuje zimny blond? Chociaż kolor wydaje się dość uniwersalny, to nie każdemu będzie w nim do twarzy. Tu liczy się raczej całościowy typ urody, niż tylko kolor włosów, ale i na niego warto uważać.

Ważniejszy jednak jest typ cery. Jeśli skóra ma wyraźnie chłodną kolorystykę, a oczy są zielone lub niebieskie, to jak najbardziej można przefarbować włosy na chłodny blond. Co innego, jeśli mamy do czynienia z ciepłym odcieniem skóry i ciemnymi oczami. Bałkański typ urody i zimny blond to zestawienie, które się nie sprawdzi.

Przy metamorfozie warto zerkną także na kolor oprawy oczu. Najczęściej jest ona zbliżona do koloru włosów, więc u brunetek będzie czarna. Aby pasowała do włosów, warto ją o ton lub dwa rozjaśnić. Oczywiście nie chodzi o to, żeby brwi i rzęsy były tak jasne, jak włosy. W zupełności wystarczy, gdy będą brązowe albo grafitowe.

Czy łatwo przefarbować włosy na zimny blond?

I łatwo, i trudno. Łatwo, bo koloryzacja włosów ogólnie nie jest skomplikowanym zabiegiem i można go przeprowadzić samodzielnie w domu. Trudno, jeśli włosy są bardzo ciemne. Jest mało prawdopodobne, by udało się za pierwszym razem przefarbować czarne włosy na odcień chłodnego blondu. Brunetkom poleca się ciemniejszy, szarawy odcień, osiągnięcie platynowego bez pomocy fryzjera jest praktycznie niemożliwe.

Co robić, by zimny blond nie stał się ciepłym?

To częsty problem przy farbowaniu włosów. Nawet jeśli bezpośrednio po koloryzacji włosy są dokładnie takie, jakich oczekiwaliśmy, to z czasem mogą zacząć żółknąć. Nie jest to nic niezwykłego i nie świadczy o źle wykonanym farbowaniu.

Na taką okoliczność warto zaopatrzyć się w płukanki i odżywki do włosów blond, które zawierają niebieskie oraz fioletowe pigmenty. Dzięki temu uda się zneutralizować cieplejsze refleksy.

Do kogo pasuje zimny blond?

Zimny blond to kolor uważany za odważny, wyróżniający z tłumu. Doskonale pasuje do kobiet, które żyją pełnią życia, są przebojowe, kreatywne i lubią błyszczeć. Nie bez powodu tego typu odcienie są często wybierane przez aktorki i celebrytki. To kolor, który przykuwa uwagę i daje jasny sygnał – jestem świetna!

Zimny blond w dowolnym odcieniu mogą nosić zarówno młodsze, jak i starsze kobiety. Nie ma tu dolnej ani górnej granicy wieku. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jasna oprawa twarzy wyostrza rysy i uwypukla wszelkie niedoskonałości. Nie każdemu może to pasować.

Czy zimny blond postarza? Wbrew pozorom nie. Co więcej, można go potraktować jako odmładzający kolor włosów, bo świetnie ukrywa siwiznę. Pasuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Panowie bowiem także coraz częściej sięgają po produkty do koloryzacji włosów. I całkiem słusznie, bo zadbany mężczyzna, to atrakcyjny mężczyzna.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij