Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Domowe sposoby na porost włosów

7 lipca 2022 domowe sposoby na porost włosów

Długie i silne włosy to marzenie niejednej kobiety. Jak poradzić sobie z rzadkimi, wypadającymi stale włosami? Jak zapewnić im odpowiednie nawilżenie i wzmocnienie cebulki włosa? Poznaj domowe sposoby na porost włosów i przekonaj się, która metoda najskuteczniej sprawdzi się na twoich włosach!

Zobacz także: Jak dbać o włosy?

Co stosować na porost włosów?

Jest wiele czynników, od których zależy tempo porostu naszych włosów. To jak szybko rosną, będzie zależeć od stanu cebulek włosa, znajdujących się na skórze głowy. Dlatego przy poroście włosów ważna jest świadoma pielęgnacja skóry głowy, oraz odpowiednio zbilansowana dieta.  

Systematyczne dbanie o odżywienie włosów, wpłynie na poprawę ich kondycji, a także ich zdrowy porost. Odpowiednią pielęgnację, zapewnisz włosom stosując sprawdzone szampony, odżywki oraz olejki. 

Jak natomiast powinna wyglądać twoja dieta? Zwróć uwagę, aby bogata była w witaminy i minerały – wapń, żelazo, cynk, selen, witamina C i E, gdyż są one niezbędne dla szybszego porostu włosów. Wprowadź do diety ryby, kasze, rośliny strączkowe, warzywa zielone – szpinak, jarmuż, nasiona, płatki owsiane oraz orzechy i pestki dyni. Dietę możesz dodatkowo uzupełnić o zioła, które przyspieszają porost włosów, jest to pokrzywa i skrzyp polny. 

Pamiętaj również o częstym nawadnianiu organizmu! Korzystnie na włosy wpływa picie naparów z ziół, takich jak – pokrzywa, skrzyp polny i rozmaryn. 

Poznaj domowe sposoby na porost włosów

Domowe sposoby na porost włosów to zewnętrzne metody kuracji, które pobudzają włosy do ponownego wzrostu.  

1. Olejowanie włosów 

Do olejowania nadaje się większość olei spożywczych – oliwa z oliwek, olej lniany, olej kokosowy czy z pestek z winogron. To właśnie od nich warto rozpocząć swoją przygodę z tym zabiegiem pielęgnacyjnym.

Regularne olejowanie włosów pozwoli pobudzić i odbudować cebulki włosów, dodatkowo je nawilżając.

2. Wcierki do włosów

Kuracja polega one na wcieraniu bezpośrednio na skórę głowy soku wyciśniętego z warzyw, owoców czy ziół. Można go uzyskać za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej, sokowirówki lub blendera. Po otrzymaniu soku, warto wymieszać go z olejem roślinnym.

Wcierkę należy nałożyć na suche lub lekko zwilżone włosy, a następnie delikatnie masować opuszkami palców. Masaż skóry głowy pozwala pobudzić krążenie krwi, dzięki czemu do cebulek włosowych może dotrzeć więcej składników odżywczych. 

3. Suplementy diety

Poza stosowaniem zbilansowanej diety, bogatej w witaminy z grupy B, selen, cynk, żelazo, warto sięgnąć po suplementy w postaci ziołowych herbatek, które wspomogą organizm w dbaniu o zdrowe włosy, paznokcie i skórę. 

4. Mycie włosów w letniej wodzie oraz masaż w pozycji głową w dół. 

Metoda pobudza krążenie skóry głowy, a to z kolei przyczynia się do odpowiedniej pracy cebulek włosów. 

5. Podcinanie końcówek – w ten sposób pozbędziemy się zniszczonych włosów. 

6. Picie siemienia lnianego

Dzięki temu włosy przestają wypadać i są mocniejsze. Łyżkę siemienia lnianego zalewamy gorącą wodą, przykrywamy, zostawiamy na noc, a rano pijemy razem z ziarenkami. 

Pamiętaj, aby stosować dietę zdrową i bogatą w pełnowartościowe produkty. Zadbaj o pielęgnację stosując sprawdzone kosmetyki!

Zobacz też: Dowiedz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Po co są paznokcie - funkcje i znaczenie

Redakcja esentire.pl

Witaj na naszym blogu, który w pełni poświęcony jest modzie i urodzie. Znajdziesz u nas wiele inspiracji dotyczących makijażu, ubrań, ślubu i wesela, pielęgnacji włosów, paznokci i skóry, a także dowiesz się jak żyć zdrowo i nie tracić motywacji do stawania się lepszą każdego dnia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dlaczego łamią się paznokcie? Przyczyny i zapobieganie
Ile razy można uzupełniać paznokcie żelowe?
Co oznaczają czarne paznokcie - symbolika mody

Jesteś zainteresowany reklamą?