esentire.pl

Blog lifestylowy o modzie, urodzie i makijażu

LifestyleUroda

Dowiedz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Dowiedz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Jeśli rozjaśniłaś włosy, musisz zmienić swoje pielęgnacyjne przyzwyczajenia. Włosy, z których został zdjęty pigment są bardzo wymagające. Warto dowiedzieć się, jak wygląda skuteczna pielęgnacja włosów rozjaśnianych, by były zdrowe a ich kolor pełen blasku.

Zobacz także: Jak dbać o włosy?

Czym myć włosy rozjaśniane?

Włosy rozjaśniane powinny być myte jak najrzadziej, najlepiej raz w tygodniu. Wybierz delikatny szampon dedykowany rozjaśnianym pasmom lub szampon dla dzieci (a nawet niemowląt). Unikaj mocnych, głęboko oczyszczających szamponów, a jeśli to konieczne, stosuj je od czasu do czasu.

Możesz spróbować metody mycia OMO (odżywka, mycie, odżywka), a więc mycia włosów odżywką. a potem nakładania jej na umyte włosy. Najlepiej wybierz dwa rodzaje preparatów. Umyj włosy delikatną odżywką z prostym składem. Po umyciu skorzystaj z produktu zawierającego humektanty, czyli głęboko nawilżające.

Jak odżywić włosy rozjaśniane?

Na rozjaśniane włosy powinnaś nakładać maskę z jedwabiem lub keratyną. Możesz nałożyć ją na włosy i okryć je ręcznikiem na około 30 minut. Jeśli po spłukaniu maski włosy są splątane i nie da się ich rozczesać, powtórz zabieg.

Rozjaśniane pasma lubią olejowanie, które najlepiej nawilża kosmyki. Najbardziej odpowiednie będą oleje rycynowy, migdałowy i arganowy. Pamiętaj, by olejować włosy na mokro – najpierw zwilżyć je wodą a potem nakładać olej.

Powinnaś też regularnie podcinać końcówki włosów u fryzjera. Rozjaśniane włosy są podatne na rozdwajanie.

Domowa maseczka dla rozjaśnianych włosów

Możesz korzystać także z domowych sposobów pielęgnacji włosów rozjaśnianych. Maseczkę polecaną zwłaszcza blondynkom zrobisz z żółtek i soku z cytryny (2 żółtka i dwie łyżki soku). Zmieszaj je z sobą, opcjonalnie dodaj kilka kropel olejku rycynowego, i nałóż na włosy na 15 minut.

Spróbuj też dodać nieco cytrusowego olejku eterycznego do maski kupionej w sklepie. Ma on właściwości rozjaśniające, więc może wzmocnić efekt zabiegu rozjaśniania, który wykonałaś u fryzjera.

Sprawdź, czego powinnaś unikać

Chroń włosy przed zimnem i gorącem. Staraj się nie używać suszarki i prostownicy. Jeśli zdecydujesz się na prostowanie lub użycie lokówki, stosuj spray termoochronny. Zimą staraj się okrywać włosy kapturem. Możesz też nosić czapkę, ale włosy będą się mocno elektryzować.

Nie spinaj włosów ciasno gumką – noś spinki albo rozpuszczone włosy. Możesz też splatać je w warkocz.

Negatywny wpływ na rozjaśniane włosy będzie mieć także chlorowana woda z basenu. Po pływaniu możesz zauważyć, że twoje blond pasma mają zielonkawy odcień – to efekt działania chloru. Aby go uniknąć, zabezpiecz włosy odżywką przed pływaniem.

Tonowanie włosów rozjaśnianych

Rozjaśniane włosy szybko tracą swój blask. Jeśli po rozjaśnianiu twoje blond pasemka zaczęły żółknąć, możesz sięgnąć po toner do rozjaśnianych włosów. Pamiętaj tylko, by bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta. Jeśli niebieski lub fioletowy toner będziesz trzymać na włosach zbyt długo, mogą przejąć jego barwę.

Zanim zdecydujesz się na rozjaśnianie włosów, porozmawiaj ze swoim fryzjerem, jak ten zabieg na nie wpłynie. Jeśli twoje włosy już są wymagające, nie wybieraj radykalnej zmiany, bo efekt może być odwrotny od oczekiwanego. Pomyśl o stosowaniu ziołowych płukanek, które również rozjaśniają włosy, ale ich nie niszczą.

Udostępnij