esentire.pl

Blog lifestylowy o modzie, urodzie i makijażu

ModaUroda

Jakie wybrać fryzury do kształtu twarzy?

Jakie wybrać fryzury do kształtu twarzy?

W czasie wyboru fryzury do włosów bardzo ważne jest to, jaki mamy kształt twarzy. W czasie wyboru koloru włosów kierujemy się przede wszystkim karnacją, kolorem oczu, a także rodzajem cery. Ponadto w czasie doboru fryzury bardzo ważną rolę odgrywa kształt naszej twarzy. To powinno być na pierwszym miejscu.

Zobacz także: Skórzana galanteria – elegancja i funkcjonalność w jednym

Fryzury do kształtu twarzy

Jeśli mowa o twarzy okrągłej to charakteryzuje się ona dość niskim czołem oraz okrągłymi policzkami. Okazuje się, że może być ona nieco pulchna bądź pucułowata. Do takiego typu twarzy fryzura ma głównie wydłużyć buzię. Natomiast w przypadku kwadratowej twarzy, która jest kanciasta oraz ma mocne rysy, fryzura musi pomóc złagodzić ostre linie żuchwy. Jeśli mowa o twarzy pociągłej, która jest prostokątna bądź podłużna to charakteryzuje się ona tym, iż czoło jest najszerszą partią. Oprócz tego taki typ twarzy jest jest długi. Istnieje również twarz sercowata, która nazywana jest często trójkątną. Charakteryzuje się ona szerokimi kościami policzkowymi – są one mocno zaznaczone. Natomiast broda jest dość spiczasta oraz wystająca. Dlatego do takiej twarzy trzeba dobrać odpowiednią fryzurę, która pozwoli poszerzyć linię szczęki.

Twarz owalna to istny graal. Jest uważana za idealną. Do takiej twarzy praktycznie każda fryzura powinna pasować. Należy wiedzieć, że twarz owalna ma idealnie osadzone czoło – nie jest ono zbyt nisko, ani za wysoko. Dodatkowo taka twarz ma delikatnie zaokrągloną brodę, smukłe policzki oraz nieco zaznaczone kości policzkowe.

Owalna twarz

Do owalnej twarzy, która uważana jest za ideał można dobrać wiele fryzur. Wszystkie powinny dobrze pasować. Jeżeli mamy owalną twarz, to śmiało można nosić nie tylko długie, ale również krótkie włosy. Dobrym pomysłem jest grzywka, jednakże nie jest ona obowiązkowa. Do takiej twarzy odradzany jest jedynie przedziałek na środku głowy, jednakże w niektórych przypadkach może on pasować.

Okrągła twarz – jaka fryzura?

Jeżeli naszym celem jest wyszczuplenie twarzy oraz nadanie jej nieco ostrzejszych rysów, to warto postawić na krótką fryzurę. W przypadku, gdy marzą nam się krótkie włosy, to najlepiej będzie wybrać fryzurę, która sięga co najmniej do linii żuchwy. Warto też, żeby włosy były wycieniowane. Dzięki temu można dodać im objętości. O wiele lepiej, jeśli postawimy na włosy długie bądź półdługie. Bardzo dobre będą też pazurki, romantyczne fale, a także upięcia do góry. Taka fryzura może dodać włosom objętości na czubku głowy. W przypadku okrągłej twarzy należy unikać fryzur gładkich oraz takich, które przylegają. Ponadto lepiej zrezygnować z prostej grzywki, bowiem może ona jeszcze bardziej poszerzyć buzię.

Jeżeli nasza twarz jest kanciasta oraz wydłużona, a ponadto widać kości policzkowe oraz linię szczęki, to odpowiednio dobrana fryzura powinna złagodzić rysy twarzy. Do tego typu twarzy zalecane są półdługie włosy, które idealnie będą leżeć na twarzy. Warto też postawić na loku bądź fale. Taka fryzura powinna być idealna do wydłużonej twarzy.

Udostępnij