esentire.pl

Blog lifestylowy o modzie, urodzie i makijażu

Moda

Skórzana galanteria – elegancja i funkcjonalność w jednym

Skórzana galanteria – elegancja i funkcjonalność w jednym

Od zamierzchłych czasów człowiek wykorzystywał wszelkiego rodzaju skóry do wytwarzania toreb oraz pochew na strzały i broń. Dzisiaj galanteria skórzana towarzyszy nam na co dzień. Wysokiej jakości galanteria skórzana damska dopełnia stylizacje modnych i eleganckich kobiet, ale przede wszystkim służy po prostu do praktycznego przechowywania różnych rzeczy. Prawdziwie stylowa galanteria to przede wszystkim warianty wykonane ze skóry naturalnej, chociaż i te wykonane z wysokiej jakości zamienników również znajdują szerokie grono użytkowników.

Skórzana galanteria – technologia wytwarzania

Galanteria skórzana to wyroby wytwarzane ze skór i skórek zwierząt, takich jak bydło, bawoły, owce, kozy i świnie. Surowce te są poddawane obróbce różnymi chemikaliami, w tym środkami powierzchniowo czynnymi, garbnikami, rozpuszczalnikami, barwnikami, olejami i solami. Wszystko to w celu zwiększenia trwałości, wytrzymałości i elastyczności skóry. Ze swej natury skóra jest materiałem trwałym i odpornym na ogień i pęknięcia, ale dodatkowa obróbka wymiernie zwiększa jej zalety.

Sam proces powstawania choćby małej torebki skórzanej wymaga profesjonalnych narzędzi i umiejętności wykwalifikowanych pracowników. Zaczyna się oczywiście od projektu, który uwzględnia gatunek skóry, grubość szwów, ilość i rodzaj zdobień oraz kolor torebki. Precyzyjnym wykrawaniem zajmuje się krojczy, a jest to zadanie wymagające szczególnej uwagi, ze względu na ryzyko uszkodzenia drogocennego materiału. Szycie to już domena doświadczonych krawców i choć coraz częściej odchodzi się od szlachetnego rękodzieła na rzecz produkcji maszynowej, to jednak właśnie stylowa galanteria wychodząca bezpośrednio spod rąk ludzkich cieszy się największym uznaniem klientów.

Zobacz także: Jakie wybrać fryzury do kształtu twarzy?

Rodzaje galanterii skórzanej dostępnej na rynku

galanteria skórzana

Każdy szanujący się sklep z galanterią skórzaną oferuje szeroką gamę wyrobów, zwłaszcza tych naturalnych. Na półkach takiego sklepu dominuje przede wszystkim stylowa galanteria skórzana damska. Producenci prześcigają się w opracowywaniu nowych damskich torebek oraz saszetek nerek, a kobiety biznesu mogą liczyć na aktówki wykonane z wysokiej jakości skóry. Panie ceniące sobie sportowy tryb życia i podróżowanie mają w czym wybierać jeżeli chodzi o modne, skórzane plecaki. Galanteria skórzana damska to z jednej strony połączenie minimalizmu i wygody, a z drugiej funkcjonalność i elegancja. Także i mężczyźni, którzy wysoko stawiają sobie wygodę i praktyczność, chętnie przebierają w aktówkach, teczkach bądź torbach. Popularnością cieszą się skórzane torby podróżne, walizki, kuferki i futerały (na okulary, sprzęt muzyczny), a także gustowne etui na karty. Nie wolno zapominać o najmłodszych – dobry sklep z galanterią skórzaną oferuje duży wybór plecaków szkolnych, toreb na ramię lub tornistrów.

Udostępnij