Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej

22 maja 2022 laserowa depilacja


Owłosienie na ciele wygląda nieestetycznie i zwłaszcza kobiety marzą o tym, by pozbyć się go na stałe. Domowe metody (maszynka, czy depilator) podrażniają skórę a dla utrzymania efektów trzeba je często stosować. Z pomocą przychodzi laserowa depilacja – to najlepszy sposób na to, by skóra zachowała gładkość na długo.

Zobacz też: Jakie wybrać fryzury do kształtu twarzy?

Na czym polega laserowa depilacja?

Podczas zabiegu depilacji laserowej kosmetolog usuwa owłosienie za pomocą wiązki lasera. Jego światło wnika w skórę i niszczy cebulki włosów. Światło lasera przekształca się w energię termiczną i dzięki fototermolizie dochodzi do rozpadu korzeni cebulek włosowych.

Laser niszczy te cebulki, które są aktualnie w fazie wzrostu, więc zaleca się stosowanie zabiegu w seriach. Najczęściej wystarcza około 5 – 6 zabiegów, które wykonuje się co 4 – 6 tygodni. Najlepszy czas na depilację to wczesna wiosna. Wtedy do lata można pozbyć się owłosienia na dobre.

Przed każdym zabiegiem pacjenta jest konsultowana w gabinecie. Podczas krótkiego wywiadu medycznego kosmetolog sprawdza, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz dobiera rodzaj i moc wiązki lasera do koloru skóry i włosów. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane są lasery diodowe i aleksandrytowe.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

W zależności od miejsca depilacji zabieg trwa od 20 minut (depilacja pach) do około godziny (depilacja nóg). Wiele kobiet umawia się na jedno spotkanie, podczas którego depiluje pachy, nogi oraz okolice intymne. Wtedy cały zabieg trwa około dwóch godzin.

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa jest niemalże bezbolesna. Nowoczesny sprzęt stosowany w gabinetach kosmetycznych rozprowadza światło równomiernie na całej powierzchni i nie powoduje uczucia gorąca. Poza tym głowica lasera ma wbudowany system chłodzący, który pomaga regulować temperaturę przy skórze.

Dyskomfort może powodować depilacja skóry w delikatnych miejscach, którymi są pachy, bikini, czy szpara odbytowa. W niektórych gabinetach można wykonać zabieg depilacji w znieczuleniu miejscowym przy użyciu kremu z lidokainą, co znacznie poprawia komfort w trakcie depilacji.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Do zabiegu depilacji należy przygotować się znacznie wcześniej. Przez około 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wolno korzystać z solarium ani nadmiernie się opalać. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką. Nie wolno stosować kremów i balsamów a także dezodorantów. Jeśli ktoś użyje kremu, czy antyperspirantu kosmetolog przed zabiegiem będzie musiał dodatkowo oczyścić skórę.

Lasera nie wolno stosować na podrażnionej i zaczerwienionej skórze. Tak samo jest w wypadku otarć naskórka, czy zadrapań. Na kilka dni przed depilacją trzeba też zrezygnować z peelingu.

Około dwa tygodnie przed depilacją trzeba odstawić zioła i mieszanki ziołowe – zwłaszcza nagietek i pokrzywa mogą uczulać. Osoby decydujące się na zabieg nie powinny być w trakcie antybiotykoterapii lub innego leczenia (w tym środkami przeciwbólowymi).

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Z zabiegu depilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Do przeciwwskazań należą również schorzenia skóry oraz choroby onkologiczne. W razie wątpliwości przed zabiegiem należy skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Z laserowej depilacji mogą korzystać nastolatki, naturalnie za zgodą rodziców.

Zobacz też: Dowiedz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Po co są paznokcie - funkcje i znaczenie

Redakcja esentire.pl

Witaj na naszym blogu, który w pełni poświęcony jest modzie i urodzie. Znajdziesz u nas wiele inspiracji dotyczących makijażu, ubrań, ślubu i wesela, pielęgnacji włosów, paznokci i skóry, a także dowiesz się jak żyć zdrowo i nie tracić motywacji do stawania się lepszą każdego dnia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dlaczego łamią się paznokcie? Przyczyny i zapobieganie
Ile razy można uzupełniać paznokcie żelowe?
Co oznaczają czarne paznokcie - symbolika mody

Jesteś zainteresowany reklamą?