esentire.pl

Blog lifestylowy o modzie, urodzie i makijażu

Uroda

Fryzura ślubna długie włosy – jaką wybrać?

Fryzura ślubna długie włosy – jaką wybrać?

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem, dlatego też trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Szczególnie przyszłe panny młode muszą przed ślubną ceremonią udać się do fryzjera, dzięki czemu będą wyglądały zjawiskowo, a ich fryzura będzie się trzymała całą noc bez żadnych poprawek. Warto zatem wiedzieć, jakie są modne fryzury ślubne długie włosy, niezależnie od tego, w jakim są kolorze.

Jakie są modne fryzury ślubne na długie włosy?

Przede wszystkim dobrze jest dobrać tak fryzurę, by panna młoda była z niej zadowolona i czuła się w niej niesamowicie komfortowo. Dobrze jest wiedzieć, że w tym sezonie ślubnym modnymi fryzurami na długie włosy są między innymi:

– warkocz ślubny tak zwany kłos,
– ślubny warkocz dobierany wokół głowy,
– luźny kucyk,
– fale,
– kucyk ślubny z dodatkową ozdobą,
– wyprostowane włosy z przedziałkiem pośrodku,
– półupięcie,
– rozpuszczone włosy (falowane lub proste) z upięciem na boku.

Dzięki temu, że jest tak wiele różnych możliwości, to każda panna młoda dobierze odpowiednią fryzurę, która będzie spełniać wszystkie oczekiwania.

Jakie dodatki można dobrać do fryzury ślubnej na długie włosy?

Warto zaznaczyć, że współcześnie jest wiele różnych dodatków, którymi można upiększyć każdą fryzurę, Świetnym wyborem są eleganckie spinki, które są dostępne w każdym kolorze i rozmiarze. Gdy panna młoda ma długi warkocz czy też kucyk, to fantastyczną dekoracją jest urocza kokardka, którą można nabyć w różnych kolorach. Dobrze jest też wspomnieć, iż wiele panien młodych decyduje się także na ozdoby takie jak diademy czy korony lub wianki. Warto też dodać, że wianki są robione zarówno ze świeżych, jak i sztucznych kwiatów. Można je też dobierać tak, aby kolorystycznie pasowały do wystroju kościoła czy też sali.

Czy trzeba umówić się na fryzurę ślubną próbną do fryzjera?

Dobrze jest, by panna młoda przyszła do fryzjera wcześniej i zrobiła próbną fryzurę. Dzięki temu będzie miała pewność, że dany model fryzury będzie jej idealnie odpowiadał. Warto też sprawdzić wcześniej, czy dana fryzjerka ma na tyle umiejętności, aby poradziła sobie z włosami panny młodej. Dobrze jest również dokonać różnych zabiegów przed główną fryzurą ślubną. Najczęściej jest to podcięcie końcówek lub pomalowanie włosów, by był widoczny jeden kolor.

Na którą godzinę umówić wizytę u fryzjera przed ślubem?

Panna młoda powinna umówić się na jak najwcześniejszą godzinę, dzięki czemu będzie miała dużo czasu na fryzurę. Warto też pomyśleć o makijażu, gdyż jego zrobienie również może zająć paręnaście minut. Warto też pamiętać, że panna młoda w dniu ślubu może być zestresowana, dlatego też tak ważne jest, by dobrać odpowiednią godzinę, aby mogła w spokoju zrelaksować się u fryzjera, jak i u makijażystki.

Należy też wspomnieć, że fryzura ślubna panny młodej powinna być tak zrobiona, by nie rozwalała się, niezależnie od tego, jaka jest pogoda. Warto zaznaczyć, iż śluby są robione zarówno zimą, kiedy pada śnieg, jak i mogą odbywać się w czasie deszczu. Dlatego tak ważne jest, by wybrać odpowiednią i solidną fryzurę.

Udostępnij