Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Opaska ślubna,wianek, a może tiara?

27 listopada 2022 opaska ślubna


Najczęściej panny młode stawiają na welon, który stanowi tradycyjny element dekoracyjny sukni. Może być on krótki lub nawet sięgać do samej ziemi, ciągnąć się po niej. Wygląda to bardzo efektownie, ale obecnie coraz rzadziej spotyka się welony. Są one wypierane przez inne ozdoby do włosów typu wianek ślubny boho, tiara, opaska. Najważniejsze będzie, aby wszystko do siebie pasowało, tworzyło spójność stylizacyjną. Nie trzeba ograniczać się do welonu, jest wiele ciekawych nakryć głowy, które można śmiało polecić paniom wychodzącym za mąż.

Zobacz także: Jakie wybrać fryzury do kształtu twarzy?

Welon to niejedyna możliwość

Jeśli ktoś stawia na klasykę i tradycję, to welon będzie dla niego idealną opcją. Oczywiście coraz częściej kobiety sięgają po coś bardziej nowoczesnego, chcą być oryginalne. Na szczęście opcji do wyboru jest więcej i nie ma problemu z dopasowaniem efektownych ozdób do włosów do sukni. Moda ślubna ulega ciągłym zmianom, pojawiają się kolejne trendy. Można zdecydować się na woalkę, świetną opcją jest także opaska ślubna, ozdobny grzebień. Bardzo ciekawy efekt pozwala uzyskać tiara ślubna, szczególnie przy sukni z dopasowaną górą, mocno rozkloszowanym dołem, w typie księżniczki. Jeśli para młoda organizuje ślub w stylu boho, to rewelacyjnym wyborem staje się wianek z żywych kwiatów.

Co wybrać zamiast welonu?

Istotną kwestią przy wyborze nakrycia głowy do ślubu jest to, aby pasowało ono do całej stylizacji, upięcia włosów, nawet makijażu. Wspaniałe sprawdzają się kryształowe grzebienie, które pozwalają poczuć się jak księżniczka. Będzie to idealna opcja dla miłośniczek elegancji, szczególnie modele przyozdobione kryształkami i cyrkoniami. Jest to świetne rozwiązanie do sukni w stylu klasycznym. Grzebienie można wpiąć we włosy z tyłu głowy lub z boku. Rozwiązanie to sprawdzi się przy wysokim koku i nawet przy wypuszczonych włosach. Woalka do ślubu to kolejna świetna opcja. Może być wykonana z siateczki lub prześwitującego materiału. Woalka ma nachodzić na twarz w mniejszym lub większym stopniu.

Jakie są alternatywy dla welonu?

Świetną opcją jest opaska ślubna z perełkami i kryształkami. Można wybrać także model z kwiatami. Będzie ona odpowiednia zarówno do upięć, jak i włosów rozpuszczonych. Toczki ślubne i fascynatory to kolejne stylowe ozdoby do włosów. Mogą mieć one pióra, kwiaty, kokardy, wstawki tiulowe, siateczkę. Można je polecić do stylizacji retro, eleganckich sukni. Ciekawą opcją jest także wianek ślubny stworzony z kwiatów żywych. Oczywiście rozwiązanie to nie sprawdzi się w przypadku każdego stroju. Warto zdecydować się na wianek kwiatowy, jeśli wybór padnie na suknię koronkową, w stylu rustykalnym lub vintage. Jeżeli para młoda decyduje się na urządzenie ślubu w plenerze albo wiejskiej karczmie, to wianek zawsze będzie mile widziany. Najlepiej prezentuje się na włosach, które zostały lekko spięte lub pozostawione rozpuszczone. Istotne jest także dobranie właściwej sukni, aby stworzyć spójność stylizacyjną. Najlepszy będzie oczywiście romantyczny strój. Nie należy również przesadzać z ilością makijażu.

Po co są paznokcie - funkcje i znaczenie

Redakcja esentire.pl

Witaj na naszym blogu, który w pełni poświęcony jest modzie i urodzie. Znajdziesz u nas wiele inspiracji dotyczących makijażu, ubrań, ślubu i wesela, pielęgnacji włosów, paznokci i skóry, a także dowiesz się jak żyć zdrowo i nie tracić motywacji do stawania się lepszą każdego dnia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

skarpetki
Jaką kurtkę wybrać na wyjazd w góry
Niebieskie kurtki w różnych odcieniach

Jesteś zainteresowany reklamą?