esentire.pl

Blog lifestylowy o modzie, urodzie i makijażu

Makijaż

Jakie są rodzaje pędzli do makijażu?

Jakie są rodzaje pędzli do makijażu?

Obecnie istnieje wiele rodzajów pędzli do makijażu. Można kupić skośne, krótkie, puchate, długie, płaskie, syntetyczne, a także naturalne. Oczywiście istnieje wiele więcej pędzli do makijażu. Dlatego każdy dobierze bez problemu coś odpowiedniego dla swojej osoby.

Zobacz także: Delikatny makijaż ślubny – jaki powinien być?

Rodzaje pędzli do makijażu

Warto zaznaczyć, że pędzle z naturalnego włosia produkowane są z włosia wiewiórki, kuca, sobola, a także kozy. Takie produkty są bardzo miękkie oraz miłe w dotyku, jednakże czasem mogą uczulać skórę człowieka. Oprócz tego nadają się do nakładania sypkich kosmetyków. Mowa tutaj na przykład o różu, pudrze czy cieniach do powiek. Okazuje się, że syntetyczne włosie jest sztywne, z tego powodu jest przeznaczone do zastosowania kosmetyków o kremowej konsystencji. Warto też dodać, że na rynku można zakupić pędzle syntetycznej wysokiej jakości, z którymi śmiało można wykonać cały makijaż. Warto dowiedzieć się, czym kierować się w czasie wyboru pędzla. Bardzo istotne jest to, żeby był on przyjemny w dotyku. Ponadto musi dobrze leżeć w naszej dłoni. W ten sposób przeprowadzenie makijażu będzie dla nas proste i komfortowe.

Jaki pędzel do czego?

Na rynku kupić można płaski, szeroki, a także syntetyczny pędzel, który pozwoli nałożyć płynny podkład na skórę we właściwej ilości. Żeby nałożony podkład miał wygląd naturalny i wtopił się w skórę, idealną opcją będzie użycia później pędzla do twarzy – powinien być on puszysty oraz zaokrąglony. Warto też dodać, że kolistymi ruchami rozprowadzamy podkład. W ten sposób można uzyskać efekt naturalnej skóry. Jeśli mowa o pędzlach do korektorach, to stosowane są one na delikatną skórę w okolicy oka. Z tego powodu jego włoski muszą być zwarte, lecz niezbyt twarde. Należy pamiętać, że końcówka pędzla musi być stożkowata. W ten sposób możliwe jest łatwe dotarcie w trudno dostępne miejsce. Mowa tutaj na przykład o kąciku oka czy okolicy nosa. Warto też dodać, że korektor pod oczy warto wklepać palcami, bowiem żaden pędzel nie zastąpi tutaj ciepłych, ludzkich dłoni.

Jakie są rodzaje pędzli?

Na rynku można zakupić pędzel przeznaczony do modelowania twarzy. Będzie on zaokrąglony, puchaty, miękki, a także niewielki. Warto nałożyć nim nie tylko puder brązujący, ale także rozświetlacz bądź róż. Jeśli mowa natomiast o pędzlu do rozprowadzania cieni, to zrobiony jest on z miękkiego oraz puszystego włosia. Oprócz tego ma dość długie włoski, które zostały ułożone w taki sposób, iż całość jest nieco zaokrąglona. W ten sposób można rozprowadzić cień. Dodatkowo można niwelować mocne granice. Warto też dodać, że istnieje bardzo dużo rodzajów pędzli do cieni, dlatego warto mieć choć dwa z nich.

Na rynku kupić można też pędzel do kresek. Powinien występować on dwóch wariantach – ściętym, a także płaskim. Warto zaznaczyć, że obydwa posiadają dość krótkie oraz sztywne syntetyczne włosie. Warto dodać, że płaskim oraz zaokrąglonym pędzlem można nałożyć produkt na mokro oraz na sucho. Wszystkie pędzle warto kupować od sprawdzonych oraz renomowanych producentów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.