Strona główna
Makijaż
Tutaj jesteś

Jakie są rodzaje pędzli do makijażu?

7 lipca 2022 rodzaje pędzli do makijażu

Obecnie istnieje wiele rodzajów pędzli do makijażu. Można kupić skośne, krótkie, puchate, długie, płaskie, syntetyczne, a także naturalne. Oczywiście istnieje wiele więcej pędzli do makijażu. Dlatego każdy dobierze bez problemu coś odpowiedniego dla swojej osoby. Poniżej podkreślimy Ci, jakie rodzaje pędzli do makijażu istnieją.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są rodzaje pędzli do makijażu
  • w jakiej sytuacji korzystać z odpowiedniego pędzla

Zobacz także: Delikatny makijaż ślubny – jaki powinien być?

Rodzaje pędzli do makijażu

Pędzle z naturalnego włosia produkowane są z włosia wiewiórki, kuca, sobola, a także kozy. Takie produkty są bardzo miękkie oraz miłe w dotyku, jednakże czasem mogą uczulać skórę człowieka. Oprócz tego nadają się do nakładania sypkich kosmetyków. Mowa tutaj na przykład o różu, pudrze czy cieniach do powiek. Okazuje się, że syntetyczne włosie jest sztywne, z tego powodu jest przeznaczone do zastosowania kosmetyków o kremowej konsystencji. Warto też dodać, że na rynku można zakupić pędzle syntetycznej wysokiej jakości, z którymi śmiało można wykonać cały makijaż. Warto dowiedzieć się, czym kierować się w czasie wyboru pędzla. Bardzo istotne jest to, żeby był on przyjemny w dotyku. Ponadto musi dobrze leżeć w naszej dłoni. W ten sposób przeprowadzenie makijażu będzie dla nas proste i komfortowe.

Jakie są rodzaje pędzli?

  • Pędzel do korektora
  • Pędzel do podkładu
  • Pędzel do modelowania twarzy
  • Pędzel do rozprowadzania cieni
  • Pędzel do kresek
  • Pędzelek do ust
  • Szczoteczka do brwi
  • Zalotka

Jaki pędzel do czego?

Na rynku kupić można płaski, szeroki, a także syntetyczny pędzel, który pozwoli nałożyć płynny podkład na skórę we właściwej ilości. Żeby nałożony podkład miał wygląd naturalny i wtopił się w skórę. Idealną opcją będzie użycia później pędzla do twarzy — powinien być on puszysty oraz zaokrąglony. Warto też dodać, że kolistymi ruchami rozprowadzamy podkład. W ten sposób można uzyskać efekt naturalnej skóry. Jeśli mowa o pędzlach do korektora, to stosowane są one na delikatną skórę w okolicy oka. Z tego powodu jego włoski muszą być zwarte, lecz niezbyt twarde. Należy pamiętać, że końcówka pędzla musi być stożkowata. W ten sposób możliwe jest łatwe dotarcie w trudno dostępne miejsce. Mowa tutaj na przykład o kąciku oka czy okolicy nosa. Warto też dodać, że korektor pod oczy warto wklepać palcami, bowiem żaden pędzel nie zastąpi tutaj ciepłych, ludzkich dłoni.

rodzaje pędzli do makijażu

Jakie są rodzaje pędzli?

Na rynku można zakupić pędzel przeznaczony do modelowania twarzy. Jest on zaokrąglony, puchaty, miękki, a także niewielki. Warto nałożyć nim nie tylko puder brązujący, ale także rozświetlacz bądź róż. Pędzel do rozprowadzania cieni zrobiony jest z miękkiego oraz puszystego włosia. Włoski zostały ułożone w taki sposób, iż całość jest nieco zaokrąglona, oprócz tego są one również dość długie. W ten sposób można rozprowadzić cień. Dodatkowo można niwelować mocne granice. Warto też dodać, że istnieje bardzo dużo rodzajów pędzli do cieni, dlatego warto mieć choć dwa z nich.

Na rynku kupić można też pędzel do kresek. Powinien występować on dwóch wariantach — ściętym, a także płaskim. Warto zaznaczyć, że obydwa posiadają dość krótkie oraz sztywne syntetyczne włosie. Warto dodać, że płaskim oraz zaokrąglonym pędzlem można nałożyć produkt na mokro oraz na sucho.

Pędzel do korektora to mały i podłużny pędzel, najczęściej z miękkiego włosia. Jest najbardziej uniwersalnym pędzlem do makijażu. Wykonany z miękkiego włosia przyda się zarówno podczas nakładania cieni na całą powiekę oraz przy podkreślaniu kształtu oka. Ten rodzaj pędzla może też służyć do przypudrowania twarzy, czy też do zaaplikowania rozświetlacza. Warto wspomnieć również o szczoteczce do brwi, dzięki które ładnie ułożysz włoski, a także zbierzesz nadmiar kosmetyku po zakończonej stylizacji. Dzięki temu wszystkie pędzle zachowają swoje właściwości na lata i będą ci długo służyć. Bierz swoje pędzle i zrób swój wymarzony makijaż!

Wszystkie pędzle warto kupować od sprawdzonych oraz renomowanych producentów.

Dowiedz się również: Jakie kupić cienie do oczu?

Po co są paznokcie - funkcje i znaczenie

Redakcja esentire.pl

Witaj na naszym blogu, który w pełni poświęcony jest modzie i urodzie. Znajdziesz u nas wiele inspiracji dotyczących makijażu, ubrań, ślubu i wesela, pielęgnacji włosów, paznokci i skóry, a także dowiesz się jak żyć zdrowo i nie tracić motywacji do stawania się lepszą każdego dnia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

bez makijażu
puder rozświetlający
jak zrobić makijaż

Jesteś zainteresowany reklamą?