Strona główna
Makijaż
Tutaj jesteś

Delikatny makijaż ślubny – jaki powinien być?

6 lipca 2022 delikatny makijaż ślubny


Wiele kobiet, które niedługo staną na ślubnym kobiercu, muszą podjąć bardzo dużo istotnych decyzji. Naturalnie mogą one liczyć na pomoc narzeczonego oraz rodziny, jednakże w pewnych kwestiach warto dogadać się ze swoją osobą. Bardzo problematyczna jest kwestia makijażu. Wiele kobiet stawia na delikatny makijaż ślubny, który powinien prezentować się bardzo ładnie.

Zobacz także: Jaki makijaż dla opadającej powieki?

Jaki makijaż wybrać?

Warto zaznaczyć, że zarówno ślub kościelny, jak i cywilny jest ważną uroczystością. Kojarzy się ludziom głównie z niewinnością oraz delikatnością. Należy pamiętać, że biel sukni oraz wszelkich dodatków jedynie potęguje to wrażenie. Dlatego często pojawia się pytanie o to, czy makijaż ma być naturalny i delikatny, czy może wyrazisty. Warto znaleźć złoty środek i sprawić, żeby z jednej strony nasza twarz wyglądała jak z okładek gazet, a z drugiej, żebyśmy wciąż czuły się komfortowo, a ponadto naturalnie. Warto będzie przede wszystkim kierować się intuicją. Nasza makijażystka powinna wiedzieć, w czym czujemy się dobrze oraz jakich kolorów wolimy unikać. Każda kobieta praktycznie codziennie robi sobie delikatny makijaż, a ponadto wie, jakie barwy są najlepszym wyborem dla jej karnacji, koloru włosów bądź koloru oczu. W przypadku, gdy nie mam prawie w ogóle drygu do makijażu, a nasze zdolności manualne kończą się na nałożeniu mascary na rzęsy, to najlepiej jest poszukać doświadczonej makijażystki, która bez problemu doradzi nam oraz wysłucha naszych problemów i sugestii.

Delikatny makijaż ślubny

Musimy pamiętać o tym, żeby makijaż ślubny przetrwał cały intensywny dzień ślubu oraz pół nocy. Dlatego konieczne jest to, żeby był nieco bardziej wyrazisty oraz trwały. Warto też dodać, że kamera oraz aparat także zjadają nieco makijażu, z tego powodu jeżeli chcemy dobrze prezentować się na zdjęciach, lepiej będzie nałożyć kilka warstw makijażu. Żeby wybrać idealny makijaż na ślub, najlepiej będzie dwa bądź trzy razy wybrać się przed tym dniem do makijażystki. Warto będzie przetestować parę opcji. Warto wiedzieć, że taka wizyta wiąże się oczywiście z dodatkowymi wydatkami. Przeważnie cena makijażu próbnego waha się od 50 do 170 zł.

Koszt ślubnego makijażu

Okazuje się, że makijaż robiony w czasie dniu ślubu kosztuje o wiele więcej. Tutaj widełki cenowe wynoszą od 100 do nawet 500 złotych. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że makijaż ślubny musi być dobrany nie tylko do stylu sukni ślubnej oraz dodatków, lecz głównie do koloru naszych oczu, a także włosów. To od tego zależy, który odcień będzie prezentował się najlepiej. Jeśli mowa o blondynkach, to idealnie sprawdzą się różne pastelowe barwy. Taki makijaż może być delikatny. Dzięki temu cera oraz oczy powinny wyglądać promiennie. Warto też dodać, że makijaż powinien zostać dobrany do urody, stylizacji oraz osobowości danej pani. Trzeba też uwzględnić okoliczność ślubu oraz rodzaj oświetlenia. Bardzo istotna jest też pora dnia. Dobrym pomysłem będzie unikanie krzykliwych oraz intensywnych kolorów. Okazuje się, że delikatny makijaż ślubny jest strzałem w dziesiątkę.

Sprawdź także: Jakie są rodzaje pędzli do makijażu?

Po co są paznokcie - funkcje i znaczenie

Redakcja esentire.pl

Witaj na naszym blogu, który w pełni poświęcony jest modzie i urodzie. Znajdziesz u nas wiele inspiracji dotyczących makijażu, ubrań, ślubu i wesela, pielęgnacji włosów, paznokci i skóry, a także dowiesz się jak żyć zdrowo i nie tracić motywacji do stawania się lepszą każdego dnia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

bez makijażu
puder rozświetlający
cienie do oczu

Jakie kupić cienie do oczu?

25 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?