Strona główna
Makijaż
Tutaj jesteś

Jaki makijaż dla opadającej powieki?

22 maja 2022 makijaż dla opadającej powieki

Makijaż dla opadającej powieki nie jest wymagającym zadaniem. Warto znać kilka prostych trików, które pomogą go skutecznie wykonać. Warto najpierw dowiedzieć się, czym jest opadająca powieka oraz jak wykonać makijaż krok po kroku. Istotne są też triki makijażowe.

Zobacz także: Jakie są rodzaje pędzli do makijażu?

Makijaż – jaki będzie najlepsze dla opadającej powieki?

Warto zaznaczyć, że opadające powieki powodują, iż oczy prezentują się smutno. Wpływa to również na całą twarz. Dlatego osoby cierpiące na taki problem sprawiają wrażenie wiecznie smutnych i przygnębionych. Oprócz tego opadające powieki w znaczny sposób postarzają twarz. Tego typu niedoskonałość wynika przeważnie z budowy ludzkiego oka, lecz niekorzystny efekt wizualny może pogłębiać się wraz z wiekiem uraz utratą elastyczności przez ludzką skórę. Warto zaznaczyć, że przeważnie ten problem dotyka pań po 45-50 roku życia, lecz może też pojawić się o wiele wcześniej.

Opadająca powieka

Opadająca powieka to dość powszechny problem. Na szczęście można temu skutecznie i szybko zaradzić. Warto postawić na specjalny makijaż dla opadającej powieki, który powinien idealnie zamaskować ten mankament urody. Odpowiednio zrobiony make-up może sprawdzić prawdziwe cuda. Trzeba jednak wiedzieć, że wymaga on poznania trików makijażowych oraz pewnej wprawy, jednakże z nawiązką się top opłaci, bowiem w takim przypadku samemu możemy świetnie zatuszować opadającą powiekę.

W jaki sposób wykonać makijaż dla opadającej powieki?

Okazuje się, że makijaż dla opadającej powieki nie jest skomplikowanym procesem. Wymaga on pewnej wprawy, wiedzy, a także zastosowania kilku ważnych trików. Jeżeli będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad, to bez problemu stworzymy makijaż, który skutecznie ukryje takowy mankament urody. Należy pamiętać, iż pierwszym krokiem będzie nałożenie ciemnego cienia na dolną powiekę. Takowy cień stosowany jest zamiast rysowania kreski specjalną kredką. Kolejnym krokiem jest narysowanie kropki w najwyższym punkcie gałki ocznej tuż przy otwartym oku. Mowa tutaj o punkcie odniesienia w czasie wykonywana dalszych makijażowych etapów.

Warto dodać, że przy pomocy chusteczki, pędzelka, a także patyczka higienicznego trzeba połączyć skrzydełko nosa, kącik oka, skroń, a następnie pomalować ciemnym cieniem linię prostą. Należy jednak zacząć od kropki do chusteczki. Taka linia musi być przede wszystkim prosta. Następnym etapem jest wypełnienie przestrzeni zewnętrznego kącika oka przy zastosowaniu ciemnego cienia. Celem jest uzyskanie trójkąta.

Trzeba też dodać, że jasnobeżowy cień musi zostać nałożony pod łukiem brwiowym w kierunku od najwyższego punktu do zewnętrznego kącika. Kolejnym etapem jest rozcieranie ciemnego cienia w taki sposób, żeby skutecznie złagodzić kontury wcześniej narysowanego trójkąt. Dlatego na środek powieki oraz wewnętrzny kącik oka trzeba nakładać jasny cień. Kolejno jasnobeżowym cieniem trzeba narysować kreskę, która idzie wzdłuż linii naszych rzęs – tuż przy górnej powiece. Tak wykonany makijaż powinien być idealny dla opadającej powieki.

Zobacz także:

Po co są paznokcie - funkcje i znaczenie

Redakcja esentire.pl

Witaj na naszym blogu, który w pełni poświęcony jest modzie i urodzie. Znajdziesz u nas wiele inspiracji dotyczących makijażu, ubrań, ślubu i wesela, pielęgnacji włosów, paznokci i skóry, a także dowiesz się jak żyć zdrowo i nie tracić motywacji do stawania się lepszą każdego dnia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

bez makijażu
puder rozświetlający
cienie do oczu

Jakie kupić cienie do oczu?

25 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?